Najprv si povedzme v skratke čo je kávovník.

Možno je to prekvapujúce, ale jedná sa o ovocie. Táto rastlina sa pestuje v krajinách v okolí rovníka, v tropickom a subtropickom pásme. Potrebuje kyslejšiu a na minerály bohatú pôdu.  Kávovník je rôzne vysoký, už od pol metra až po 10 metrov. Plodu kávovníka hovoríme kávová čerešňa a vzniká klíčením semena a následným kvitnutím. Prvú úrodu farmári môžu očakávať najskôr o 3 – 4 roky v prípade arabiky a v prípade robusty 2 roky.

 

Existuje viacero druhov kávovníkov, avšak medzi najznámejšie a najpestovanejšie druhy patrí arabica a robusta. Robustu môžete poznať aj pod názvom canephora. Možno poznáte alebo ste počuli už aj o druhoch ako liberica alebo excelsa, ale ja sa budem venovať v článku prvým dvom menovaným, nakoľko ostatné druhy sú len minimálne rozšírené.

 

Arabica tvorí 2/3 celkovej produkcie kávy vo svete. Je veľmi náchylná na zmeny počasia. Ideálna teplota je medzi 15- 25 °C. Neprospieva jej ak na ňu „ praží“ slnko, avšak neobľubuje ani zimu, takže väčšinou sa pestuje v tieni iných, väčších stromov. Pestuje sa zvyčajne vo výške 800 metrov nad morom a viac. Toto je jeden z faktorov, ktorý má vplyv na jej výslednú chuť. Avšak len jeden z mnohých. Je tu viac faktorov, ako napr. zloženie pôdy, spracovanie kávy a hlavne odroda samotnej arabiky. K spracovaniu a k jednotlivým odrodám arabiky sa vrátim ešte v ďalších článkoch.

Chuťový záber arabiky je veľmi široký. Môžete v ňom nájsť snáď všetky druhy ovocia od bobuľového, citrusov až po čokoládu, tabak a korenie. Má podlhovastejší tvar ako robusta.

 

Robusta –  je oválnejšieho tvaru. Ľahko ju vieme rozoznať v kávových zmesiach. Aj samotný kávovník robusty je podstatne väčší ako kávovník arabiky. Pestuje sa prevažne v nižších nadmorských výškach od 300 metrov nad morom, Nie je až tak náročná na pestovanie ako jej obľúbenejšia kamarátka arabika. Pestuje sa predovšetkým v Ázii ( Vietnam, India, Indonézia) v Ugande alebo v Brazílii. Arabika má síce bohatšie spektrum chutí ako robusta, avšak robusta je skvelá do zmesí pre espresso  kvôli svojej hustejšej pene a horkosti. Prevládajú v nej horké a zemité tóny bez náznakov ovocnosti. My používame indickú robustu. Obsahuje 2-3 násobok kofeínu ako arabika.

 

Obe majú čo ponúknuť, a tak tu vzniká priestor na vytváranie rôznych zmesí tzv. blendov, a tým vzniku nových chutí.

Momentálne v našej ponuke nájdete kávovú zmes Espresso Blend s 20% obsahom robusty a podiel arabiky v nej tvorí 80 %.       

Robusta obsahuje 2-3x násobok kofeínu a je ideálna ak človek potrebuje nakopnúť do nového dňa alebo pred športovým výkonom. Preto vznikla aj naša zmes Kick off, s veľkým obsahom robusty 50 %.

 

Ak preferujete 100% arabicu tak našou vyváženou zmesou je Destro Master blend.